Edward Burns

İrlanda asıllı Amerikalı aktör, prodüktör, yazar, yönetmen. Senaryosunu kendisinin yazıp yönettiği bağımsız filmlerle sinema sektörüne adım atan, Saving Private Ryan, 15 Minutes gibi iddialı filmlerde oyunculuyla da adından söz ettiren Burns, vizyona giriş yılı 2007 olarak belirlenen son filmi Purple Violets’le ilgili olarak çalışmaktadır.

29 Ocak 1968’de üç çocuklu bir ailenin ikinci çocuğu olarak Woodside, Queens, New York’ta dünyaya geldi. Babası Edward J. Burns polis memuruydu, annesi Molly Burns ise federal personeldi. Çocukluğu kardeşleri Mary Burns ve Brian Burns’le Long Island’da geçen aktör, Hewlett High School’a transfer olmadan önce Chaminade High School’a devam ediyordu.

Daha sonra İngiliz edebiyatı üzerine öğretim görmek için New York’taki The State University of New York at Albany and Oneonta College’a kaydoldu. Burns, henüz ilk yılındayken sinemaya duyduğu ilgi yüzünden film yapımı üzerine eğitim veren Manhattan’daki Hunter College’a transfer oldu.

Mezun olduktan sonra 1993 yılında babasının güvenliğinden sorumlu olduğu Entertainment Tonight’ta çalışmaya başladı ve ilk filmi “Brother's McMullen” üzerine yoğunlaştı. 3 İrlandalı Katolik kardeşin yaşamla mücadelelerini komedi ekseninde anlatan film, Burns’un ailesinin Long Island’da yaşadığı evde çekildi. 1995’te çekilen ve oyuncu kadrosuna kız arkadaşı Maxine Bahns’ın da dahil olduğu filmin kaderi bir kopyasının Robert Redford’un eline geçmesiyle değişecekti. Zira Burns dağıtımcı bulamamıştı ancak Entertainment Tonight’ta Robert Redford’la karşılaşma şansı elde edebilmişti. “Brother's McMullen”, Sundance film festivalinde jüri özel ödülüne layık görüldü ve yılın en iyi bağımsız yapımı seçildi. Burns filminin haklarını daha sonra 20th Century Fox's Searchlight Pictures’a sattı.

1996’da senaryosunu kendisinin yazdığı ve yönetmenliğini yaptığı, başrollerinde Cameron Diaz, Jennifer Aniston ve kız arkadaşı Maxine Bahns ’ın da oynadığı She’s The One filmi için kamera arkasına geçti. Filmin orijinal müzikleri Tom Petty tarafından yapıldı ve 2 festivalde en iyi film dalında aday gösterildi.

1998’de başrollerinde kendisinin de oynadığı ve Jon Bon Jovi’nin de rol aldığı üçüncü uzun metrajlı filmi No Looking Back’i çekti.

Aynı yıl yönetmenliğini Steven Spielberg’ün yaptığı oskarlı film Saving Private Ryan’da rol alıp, oyunculuğuyla beğeni topladı. Los Angeles’ta bir barda Heather Graham’la tanışan aktör sık sık Graham’ı görmek için New York’a gitmeye başladı ve ikili kısa bir süre sonra birlikte yaşamaya başladı.

2001’de Graham’la yolları ayrıldı ve Burns Robert De Niro ile birlikte 15 Minutes filminde bir araya geldi. Usta oyuncunun karşısında iyi bir oyunculuk performansı gösteren Burns, yönetmenlikte gösterdiği başarıyı oyunculukta da devam ettiriyordu.

Model Christy Turlington’a görür görmez aşık olan aktör, 2001’de Turlington’la nişanlandı.

2002’de Angelina Jolie ile birlikte Life or Something Like It filminde rol aldı.

Burns-Turlington çifti 7 Haziran 2003’te dünya evine girdi ve ilk çocukları Grace Burns 25 Ekim 2003’te doğdu. Şubat 2006’da ikinci çocukları Finn Burns dünyaya geldi ve başrollerini Cameron Diaz, Kate Winslet ve Jude Law’un paylaştıkları The Holiday filminde rol aldı.

Edward Burns, halen kendi senaryolarına odaklanmış biçimde çalışmalarını sürdürüyor. Gerçek hayattan hikayeler ve ilişkiler üzerine senaryolar yazan Burns, post prodüksiyon aşamasındaki yeni filmleri Purple Violets, One Missed Call,Five-Fourths üzerinde çalışıyor. Burns’ün Long Island’da yaşadığı yerden esinlenip adını verdiği "Marlboro Road Gang Films" ve kardeşi Brian Burns’le ortak "Irish Twins" isimlerinde iki prodüksiyon şirketi var.

 1. Er Ryan’ı Kurtarmak İzle
  Tüm Bilgiler
  Er Ryan’ı Kurtarmak İzle Aile, Drama Filmleri 
  Türkçe Dublaj
  Dört çocuk annesi bir kadın, İkinci Dünya Savaşı’nda kaybettiği üç oğlunun ardından fazlasıyla yaralanmıştır. Şimdi tek dileği hayatta kalan tek oğlunun savaştan sağ salim dönmesidir. Yakarışları karşılık bulur ve Başkan tarafından verilen bir emirle James Ryan’ın (Matt Damon) ne pahasına olursa olsun bu savaştan sağ çıkması sağlanacaktır. Normandiya çıkarmasının yapıldığı gün, sekiz kişilik bir asker birliği farklı bir göreve, Ryan’ı kurtarma görevine atanır. Ancak yüzbaşı John Miller (Tom Hanks) tarafından yönetilen bu birim, can pazarının yaşandığı bu zorlu ortamda hakikatli bir yaşam mücadelesine atılacak; tek bir adamı kurtarmak için sekiz kişinin hayatının tehlikeye atılmasının meşruluğunu sorgulayacaktır.
  • 1998
  • Amerika
  • 1080p
  • IMDb 8.6
  • 194
  • 1
kralfilmyuvasi.com | Film izlemenin Yeni Adı Full HD Türkçe Dublaj, Altyazılı Orjinal Filmler Bu Kısımda sitemizden bahsetmeye çalışacağız https://kralfilmyuvasi.com/'un aktif hale getirmemizde tek amaç insanlara doğru düzgün film izletecek bir sitenin olmadığını, olan sitelerinde reklam çöplüğünden kalitelerinden ödün verdiğini biliyoruz https://kralfilmyuvasi.com/ olarak neden biz reklamsız kaliteli bir film izleme sitesi kurmuyoruz insanlar diledikleri filmleri kaliteli bir şekilde bilgisayarından isterse mobilden hatta tabletlerinden izlemesin. Peki güzel hoş kaliteli film izlettirme hedefi ile yola çıkıp maddi manevi ciddi bir emek isteyen işten bizim kazancımız ne olacak bu alanda dediğimizi yapan yani gerçek hd film izleme keyfini size yaşatmak ve lider bir film sitesi olmak. Sitemizde film izlerken şu artılarınız olacak Film orjinal dilinde yayınlanması,film tr alt yazılı olarak alternatif olacak, filmin Dublaj hali varsa mutlaka olacak ve filme ait müzikler olacaktır. Filmin oyuncuları görseller vb bunlardan bahsetmiyoruz bunlar olması gerekenler. Peki sitemizde bulamayacağız içerikler nelerdir dersek kesinlikle telif problemi olan yerli filmlere yer verilmeyecek çok fazla istek olursa en fazla filme ait fragman yayını ya da filmin haberlerini yayınlayabiliriz. Ya da eski telif sıkıntısı olmayan arşivlik filmlere yer verebiliriz. Telif sıkıntısı olan yabancı filmlerin sitemizde izleme şansınız yok lütfen bu konuda ısrar etmeyin faydadan çok bize zararı olacaktır. Sizlerde sitemize destek olmak isterseniz çalışmayan filmleri, yanlış gördüğünüz film içeriklerini bize bildirebilir eşinize dostunuza sosyal medya hesaplarınızda bizden bahsedebilir sitemizi paylaşabilirsiniz kralfilmyuvasi.com/aile olarak keyifli filmler dilerim
Ölmek İçin Zaman Yok İzle Top Gun: Maverick İzle Kara Dul (Black Widow) İzle