Ferhan Sensoy

Ferhan Şensoy, tiyatro ve sinema sanatçısı, şair ve yazar.

1951'de Samsun'un Çarşamba ilçesinde doğdu. Babası o sırada Çarşamba Belediye Başkanı olan Yusuf Cemil Şensoy ile ilkokul öğretmeni Müjgan Şensoy'un oğluydu. Gençlik yıllarında öyküler ve şiirler yazmaya başladı. Liseyi bitirdikten sonra Fransa ve Kanada'da tiyatro eğitimi aldı. Devekuşu Kabare için birçok oyun yazarken oyunuculuk da yaptı. 1980'de Ortaoyuncular adlı tiyatroyu kurdu. 1986'da ilk sinema filmi olan Parasız Yaşamak Pahalı'yı çekti. 1989'da başrolünü Sezen Aksu ile paylaştığı Büyük Yalnızlık filminde oynadı. 2005'te senaryosunu yazıp başrolünde oynadığı Pardon filmiyle bir kez daha takdir kazandı. Aynı yıl Şans Kapıyı Kırınca adlı komedi filminde de yer aldı. Sonraki yıllarda Son Ders ve Muhalif Başkan gibi filmlerde yine başrolde yer aldı. Gerek tek başına, gerek başka değerli sanatçılarla birlikte yüzlerce oyunda oynayan Şensoy, tek kişilik oyunu Ferhangi Şeyler'i 30 yıldan uzun bir süre sahneledi. 2016'da 21. Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri'nde Onur Ödülü'ne layık görüldü.

1988'de Derya Baykal ile evlenen Ferhan Şensoy'un Müjgan Ferhan ve Neriman Derya Şensoy adlı iki kız çocuğu oldu. Baykal ile evliliği 2004'te sonra erdi.

Hasan Efendi'nin kavuğunu Münir Özkul'dan devralan Şensoy, 2016 Mayıs ayında kavuğu Rasim Öztekin'e devretti.

 1. Pardon İzle
  Tüm Bilgiler
  Pardon İzle Aile, Drama Filmleri 
  Yerli Film
  Üç yakın arkadaşın hayatları, içlerinden biri yüzünden tamamen değişecektir. Her zamanki gibi akıp giden günler artık hiçbir zaman eskisi gibi olmayacaktır… Vaktinden çok sonra askerliğini yapan İbrahim nerede bir resmi kıyafet görse hemen oradan kaçar olmuştur. Sadece masum bir korku gibi gözüken bu fobisi yüzünden sevdiği arkadaşları ve kendisinin başına gelmeyen kalmaz. Arkadaşlarıyla beraber kendini mahkeme salonlarından, hapishaneye kadar uzanan bir yolculukta bulur. Neler olup bittiğini anlamadan cezaevine düşen, üç arkadaşın akılları hep dışarıdadır. Ama geride kalanlar yavaş yavaş kendi yollarını çizmektedir.
  • 2005
  • Türkiye
  • 1080p
  • IMDb 8.2
  • 180
  • 0
Ferhan Sensoy Resimleri
kralfilmyuvasi.com | Film izlemenin Yeni Adı Full HD Türkçe Dublaj, Altyazılı Orjinal Filmler Bu Kısımda sitemizden bahsetmeye çalışacağız https://kralfilmyuvasi.com/'un aktif hale getirmemizde tek amaç insanlara doğru düzgün film izletecek bir sitenin olmadığını, olan sitelerinde reklam çöplüğünden kalitelerinden ödün verdiğini biliyoruz https://kralfilmyuvasi.com/ olarak neden biz reklamsız kaliteli bir film izleme sitesi kurmuyoruz insanlar diledikleri filmleri kaliteli bir şekilde bilgisayarından isterse mobilden hatta tabletlerinden izlemesin. Peki güzel hoş kaliteli film izlettirme hedefi ile yola çıkıp maddi manevi ciddi bir emek isteyen işten bizim kazancımız ne olacak bu alanda dediğimizi yapan yani gerçek hd film izleme keyfini size yaşatmak ve lider bir film sitesi olmak. Sitemizde film izlerken şu artılarınız olacak Film orjinal dilinde yayınlanması,film tr alt yazılı olarak alternatif olacak, filmin Dublaj hali varsa mutlaka olacak ve filme ait müzikler olacaktır. Filmin oyuncuları görseller vb bunlardan bahsetmiyoruz bunlar olması gerekenler. Peki sitemizde bulamayacağız içerikler nelerdir dersek kesinlikle telif problemi olan yerli filmlere yer verilmeyecek çok fazla istek olursa en fazla filme ait fragman yayını ya da filmin haberlerini yayınlayabiliriz. Ya da eski telif sıkıntısı olmayan arşivlik filmlere yer verebiliriz. Telif sıkıntısı olan yabancı filmlerin sitemizde izleme şansınız yok lütfen bu konuda ısrar etmeyin faydadan çok bize zararı olacaktır. Sizlerde sitemize destek olmak isterseniz çalışmayan filmleri, yanlış gördüğünüz film içeriklerini bize bildirebilir eşinize dostunuza sosyal medya hesaplarınızda bizden bahsedebilir sitemizi paylaşabilirsiniz kralfilmyuvasi.com/aile olarak keyifli filmler dilerim
Ölmek İçin Zaman Yok İzle Top Gun: Maverick İzle Kara Dul (Black Widow) İzle