Harvey Keitel

Harvey Keitel, Amerikalı aktör. 20. yüzyıl Amerikan Sineması'nın en sevilen aktörlerinden biri olarak çok sayıda önemli filmde rol almıştır.

1939'da, Romanya Yahudisi Miriam ve Polonya Yahudisi Harry Keitel'ın çocuğu olarak Brooklyn'de doğdu. Renee ve Jerry adlarında iki kardeşi bulunuyordu. Brooklyn'in Brighton Beach bölgesinde büyüdü. Brooklyn'deki Abraham Lincoln Lisesi'ne gitti. 16 yaşındayken Amerikan Donanması'na katıldı, Lübnan'da görev yaptı. Dönüşünün ardından bir süre mahkeme muhabiri olarak çalıştı.

Stella Adler ve Lee Strasberg gibi çok önemli iki hocadan oyunculuk eğitimi alan Keitel, tiyatro oyunlarında oynamaya başladı. Bu sayede Martin Scorsese'nin dikkatini çekti ve yönetmenin ilk uzun metrajlı filmi olan 1967 yapımı Who's That Knocking at My Door'da başrolde oynadı. Daha sonra Scorsese'nin 1973 yapımı Mean Streets filminde, o sıralar çok tanınmayan Robert De Niro ile başrolü paylaştı. 1976'da yine Scorsese'nin klasikleri arasına giren Taxi Driver'da, çocuk yaştaki Iris'i erkeklere pazarlayan Sport rolüyle takdir kazandı. 1977'de Ridley Scott'ın The Duellists, 1991'de Thelma & Louise filmlerinde oynadı. Yine 1991 yapımı Bugsy'deki Mickey Cohen rolüyle En İyi Yardımcı Oyuncu dalında Oscar adayı oldu. Bu dönemde birçok filmde oynayarak Hollywood'un en sağlam yardımcı oyuncuları arasına girdi.

Dönemin yükselişteki yönetmeni Quentin Tarantino'nun 1992 yapımı Rezervuar Köpekleri (Reservoir Dogs) filminde Bay Beyaz'ı 1994 yapımı Ucuz Roman (Pulp Fiction) filminde ise "sorun çözücü" Bay Wolf karakterlerini canlandırmasıyla bir kez daha sinema izleyicilerinin aklında kalacak karakterlere imza attı. Ayrıca Abel Ferrara'ın Bad Lieutenant (1992), Jane Campion'ın The Piano (1993) ve James Mangold'ın Cop Land (1997) gibi filmlerinde çok önemli roller aldı. 2002 yapımı Hannibal Lecter uyarlaması Kızıl Ejder'de (Red Dragon) ajan Jack Crawford'ı canlandırdı.

1982'den 1993'e kadar aktris Lorraine Bracco ile birliktelik yaşayan Keitel'ın 1985 doğumlu Stella adlı bir kızı bulunmaktadır. Lisa Karmazin'le ilişkisinden 2001'de doğan Hudson adlı oğlu olan Keitel, aynı yıl Kanadalı aktris Daphna Kastner ile evlendi. 2004'te Roman adlı bir oğlu daha dünyaya geldi.

Ayrıca uzunca bir süre Al Pacino ve Ellen Brustyn ile brilikte Actors Studio'larının eş başkanlığını yapmışdır.

 1. İrlandalı İzle
  Tüm Bilgiler
  İrlandalı İzle Aile, Biyografi 
  Türkçe Dublaj
  Filmde 2. Dünya Savaşı sonrası Amerika'daki organize suç dünyası; gazi, dolandırıcı ve 20. yüzyılın en azılı isimlerinin yanında çalışmış bir mafya tetikçisi olan The Irishman (İrlandalı) lakaplı; Frank Sheeran'ın gözünden anlatılıyor. Onlarca yıllık bir süreci anlatan film, Amerikan tarihindeki çözülememiş en büyük gizemlerden biri olan efsanevi sendika patronu Jimmy Hoffa'nın ortadan kaybolma hikâyesini ele alıyor.
  • 2019
  • Amerika
  • 1080p
  • IMDb 7.9
  • 187
  • 0
Harvey Keitel Resimleri
kralfilmyuvasi.com | Film izlemenin Yeni Adı Full HD Türkçe Dublaj, Altyazılı Orjinal Filmler Bu Kısımda sitemizden bahsetmeye çalışacağız https://kralfilmyuvasi.com/'un aktif hale getirmemizde tek amaç insanlara doğru düzgün film izletecek bir sitenin olmadığını, olan sitelerinde reklam çöplüğünden kalitelerinden ödün verdiğini biliyoruz https://kralfilmyuvasi.com/ olarak neden biz reklamsız kaliteli bir film izleme sitesi kurmuyoruz insanlar diledikleri filmleri kaliteli bir şekilde bilgisayarından isterse mobilden hatta tabletlerinden izlemesin. Peki güzel hoş kaliteli film izlettirme hedefi ile yola çıkıp maddi manevi ciddi bir emek isteyen işten bizim kazancımız ne olacak bu alanda dediğimizi yapan yani gerçek hd film izleme keyfini size yaşatmak ve lider bir film sitesi olmak. Sitemizde film izlerken şu artılarınız olacak Film orjinal dilinde yayınlanması,film tr alt yazılı olarak alternatif olacak, filmin Dublaj hali varsa mutlaka olacak ve filme ait müzikler olacaktır. Filmin oyuncuları görseller vb bunlardan bahsetmiyoruz bunlar olması gerekenler. Peki sitemizde bulamayacağız içerikler nelerdir dersek kesinlikle telif problemi olan yerli filmlere yer verilmeyecek çok fazla istek olursa en fazla filme ait fragman yayını ya da filmin haberlerini yayınlayabiliriz. Ya da eski telif sıkıntısı olmayan arşivlik filmlere yer verebiliriz. Telif sıkıntısı olan yabancı filmlerin sitemizde izleme şansınız yok lütfen bu konuda ısrar etmeyin faydadan çok bize zararı olacaktır. Sizlerde sitemize destek olmak isterseniz çalışmayan filmleri, yanlış gördüğünüz film içeriklerini bize bildirebilir eşinize dostunuza sosyal medya hesaplarınızda bizden bahsedebilir sitemizi paylaşabilirsiniz kralfilmyuvasi.com/aile olarak keyifli filmler dilerim
Ölmek İçin Zaman Yok İzle Top Gun: Maverick İzle Kara Dul (Black Widow) İzle