Hugh Grant

Hugh John Mungo Grant, İngiliz aktör. Özellikle oynadığı romantik komedi filmleriyle hatırlanmaktadır.

Fynvola Susan MacLean (1933-2001) ve James Murray Grant çiftinin çocuğu olarak Londra'nın batısındaki Hammersmith Mahallesi'nde dünyaya geldi. Gençlik yıllarında oyunculuğun yanında ragbi, futbol ve kriket gibi sporlarla ilgilendi. Oxford Üniversitesi'ne bağlı New College'da İngiliz Edebiyatı bölümünü bitirdi. Kendi kurduğu The Jockeys of Norfolk komedi grubuyla Londra'nın önemli mekanlarında sahne aldı. 1982'de Oxford'un kendi prodüksiyonu olan Privilaged filmiyle ilk kez sinemada yer aldı. 1987 yapımı Maurice filmindeki performansıyla büyük dikkat çekti ve Venedik Film Festivali'nde En İyi Aktör ödülünü, filmin başrolünü paylaştığı James Wilby ile birlikte kazandı.

Müthiş bir bilinirlik ve hayran kitlesi kazandığı film, 1994 yapımı Dört Düğün Bir Cenaze'ydi (Four Weddings and a Funeral). Havai ve sözünde durmaz Charles rolüyle büyük beğeni toplayan Grant, En İyi Erkek Oyuncu dalında Altın Küre ve BAFTA ödüllerinin sahibi oldu. Sonrasında 90'lı yılların en önemli İngiliz dönem dramalarından olan Aşk Ve Yaşam'da (Sense And Sensibility) Emma Thompson, Alan Rickman ve Kate Winslet gibi isimlerle birlikte rol aldı. Oscar ödüllü Julia Roberts ile Aşk Engel Tanımaz (Notting Hill) filminde yine başroldeydi. 2001'de popüler kitap serisinden uyarlanan Bridget Jones'un Günlüğü (Bridget Jones's Diary) filminde Daniel rolüyle beğeni kazandı. 2004'te serinin 2. filminde de aynı rolü tekrar etti. 2003'te, kalabalık kadrolu ve birbirine paralel aşk hikayeleri anlatan Aşk Her Yerde (Love, Actually) filminde İngiltere Başbakanı David'i canlandırmıştı.

2007'de bir başka romantik komedi, Söz ve Müzik'in başrolünde Drew Barrymore ile birlikteydi. 2016 yapımı Florence filmindeki St. Clair rolüyle uzun bir aradan sonra yeniden yeteneğini kanıtlayan Grant, Altın Küre ve BAFTA ödüllerine aday oldu.

1987'den 2000 yılına dek evli kaldığı Elizabeth Hurley ile ilişkisi, yıllar boyunca magazin basınını en çok meşgul eden konulardan biri olmuştu. Ayrılmalarının ardından bir süre Jemima Khan ile birlikte olmuştur. 2011'de bir Çin restoranında çalışan Tinglan Hong ile ilişkisinden Tabitha adlı bir kızı oldu. 2012'de İsveçli televizyoncu Anna Eberstein'dan John Mungo adlı bir oğlu, tekrar barıştığı Hong'dan 2013'te Felix ve yeniden döndüğü Eberstein'dan 2015'te bir çocuğu daha oldu.

Hugh Grant, 1990'lı yıllarda kendi kurduğu Simian Films adlı yapım şirketini de yönetmiştir. Annesinin 2001'de pankreas kanserinden ölümünün ardından, kanserle ilgili dernek ve organizasyonlara sürekli destek vermiştir. 1995'te Los Angeles'ta, arabasında bir fahişeyle yakalandığı için tutuklanmasıyla da gündemde yer almıştı.

 1. 2020 Bit Artık İzle
  Tüm Bilgiler
  2020 Bit Artık İzle Aile, Komedi Filmler 
  Türkçe Altyazı
  “Black Mirror”ın yaratıcılarından hepimizin bitmesi için can attığı yıla komedi penceresinden bir bakış.
  • 2020
  • Amerika
  • 720p
  • IMDb 7.0
  • 247
  • 0
Hugh Grant Resimleri
kralfilmyuvasi.com | Film izlemenin Yeni Adı Full HD Türkçe Dublaj, Altyazılı Orjinal Filmler Bu Kısımda sitemizden bahsetmeye çalışacağız https://kralfilmyuvasi.com/'un aktif hale getirmemizde tek amaç insanlara doğru düzgün film izletecek bir sitenin olmadığını, olan sitelerinde reklam çöplüğünden kalitelerinden ödün verdiğini biliyoruz https://kralfilmyuvasi.com/ olarak neden biz reklamsız kaliteli bir film izleme sitesi kurmuyoruz insanlar diledikleri filmleri kaliteli bir şekilde bilgisayarından isterse mobilden hatta tabletlerinden izlemesin. Peki güzel hoş kaliteli film izlettirme hedefi ile yola çıkıp maddi manevi ciddi bir emek isteyen işten bizim kazancımız ne olacak bu alanda dediğimizi yapan yani gerçek hd film izleme keyfini size yaşatmak ve lider bir film sitesi olmak. Sitemizde film izlerken şu artılarınız olacak Film orjinal dilinde yayınlanması,film tr alt yazılı olarak alternatif olacak, filmin Dublaj hali varsa mutlaka olacak ve filme ait müzikler olacaktır. Filmin oyuncuları görseller vb bunlardan bahsetmiyoruz bunlar olması gerekenler. Peki sitemizde bulamayacağız içerikler nelerdir dersek kesinlikle telif problemi olan yerli filmlere yer verilmeyecek çok fazla istek olursa en fazla filme ait fragman yayını ya da filmin haberlerini yayınlayabiliriz. Ya da eski telif sıkıntısı olmayan arşivlik filmlere yer verebiliriz. Telif sıkıntısı olan yabancı filmlerin sitemizde izleme şansınız yok lütfen bu konuda ısrar etmeyin faydadan çok bize zararı olacaktır. Sizlerde sitemize destek olmak isterseniz çalışmayan filmleri, yanlış gördüğünüz film içeriklerini bize bildirebilir eşinize dostunuza sosyal medya hesaplarınızda bizden bahsedebilir sitemizi paylaşabilirsiniz kralfilmyuvasi.com/aile olarak keyifli filmler dilerim
Ölmek İçin Zaman Yok İzle Top Gun: Maverick İzle Kara Dul (Black Widow) İzle