Joe Pesci

Joseph Frank Pesci, kısaca Joe Pesci, İtalyan kökenli Amerikalı, Oscar ve BAFTA ödülü sahibi aktör, komedyen ve şarkıcıdır. Goodfellas, Home Alone serisi ve Lethal Weapon serisi gibi filmlerle bilinmektedir. Özellikle Martin Scorsese ve Robert De Niro ile yaptığı çalışmalar sayesinde büyük bir üne kavuşmuştur.

Pesci 1943'te Newark, New Jersey'de İtalyan göçmeni bir ailenin çocuğu olarak doğdu. Annesi Mary yarı zamanlı olarak berberlik yapıyordu, babası Angelo ise iş makinesi operatörü ve barmendi. Oyunculukla erken yaşlarda tanışan Pesci, Belleville Lisesi'ni bitirdi. Pesci bir yandan annesi gibi berberlik yaparken, müzikle de ilgilendi, hatta 1968'de Little Joe Sure Can Sing! adlı bir albüm de çıkardı. Albümde dönemin ünlü pop şarkılarını yorumladı. 1970'ler boyunca Frank Vincent ile oluşturduğu komedi ikilisiyle mekanlarda sahne aldı. 1976'da The Death Collector adlı filmde yine Vincent ile birlikte çalıştı.

Büyük şöhretini ise 1980 yapımı Kızgın Boğa (Raging Bull) filmiyle kazandı. Scorsese'nin filminde Jake LaMotta'nın (Robert De Niro) kardeşi Joey rolüyle müthiş bir performans göstererek En İyi Yardımcı Oyuncu dalında Oscar adayı oldu. Bu filmle birlikte sinemadaki yeteneğini kanıtlayan Pesci, daha çok filmde oynamaya başladı. 1984'te efsane İtalyan yönetmen Sergio Leone'nin son çalışması Bir Zamanlar Amerika'da (Once Upon a Time in America) filminde Frankie karakteriyle yer aldı. 1989'da Cehennem Silahı serisine 2. filmde Leo Getz karakteriyle dahil oldu. 1990 yapımı bir başka Scorsese/De Niro ortaklığı Sıkı Dostlar'da (Goodfellas) Tommy DeVito rolüyle En İyi Yardımcı Oyuncu dalında bu kez Oscar'ın sahibi oldu. Aynı yıl Evde Tek Başına filminde filmin baş kötü karakteri Harry Lime rolünde oynadı. 1992'de serinin 2. filminde tekrar Lime karakterini canlandırırken, My Cousin Vinny filminde başrolde oynadı. 1995'te Casino filminde yine bir kötü karaktere, Nicky Santoro'ya hayat verdi.

1998'de Cehennem Silahı 4'te oynadıktan sonra oyunculuktan büyük ölçüde uzaklaştı. 2006'da Kirli Sırlar ve 2010'da Love Ranch filmlerinde oynadıktan sonra 2019'da gösterime giren The Irishman filmiyle yeniden Martin Scorsese ve Robert De Niro'yla bir araya geldi. Filmde Russell Bufalino karakterini canlandırdı.

Toplam 3 kez evlenip boşanan Pesci'nin 3. evliliği 1988-1992 arasında Claudia Haro ile olmuş, bu evlilikten Tiffany adında bir kızı dünyaya gelmiştir.

 1. İrlandalı İzle
  Tüm Bilgiler
  İrlandalı İzle Aile, Biyografi 
  Türkçe Dublaj
  Filmde 2. Dünya Savaşı sonrası Amerika'daki organize suç dünyası; gazi, dolandırıcı ve 20. yüzyılın en azılı isimlerinin yanında çalışmış bir mafya tetikçisi olan The Irishman (İrlandalı) lakaplı; Frank Sheeran'ın gözünden anlatılıyor. Onlarca yıllık bir süreci anlatan film, Amerikan tarihindeki çözülememiş en büyük gizemlerden biri olan efsanevi sendika patronu Jimmy Hoffa'nın ortadan kaybolma hikâyesini ele alıyor.
  • 2019
  • Amerika
  • 1080p
  • IMDb 7.9
  • 185
  • 0
Joe Pesci Resimleri
kralfilmyuvasi.com | Film izlemenin Yeni Adı Full HD Türkçe Dublaj, Altyazılı Orjinal Filmler Bu Kısımda sitemizden bahsetmeye çalışacağız https://kralfilmyuvasi.com/'un aktif hale getirmemizde tek amaç insanlara doğru düzgün film izletecek bir sitenin olmadığını, olan sitelerinde reklam çöplüğünden kalitelerinden ödün verdiğini biliyoruz https://kralfilmyuvasi.com/ olarak neden biz reklamsız kaliteli bir film izleme sitesi kurmuyoruz insanlar diledikleri filmleri kaliteli bir şekilde bilgisayarından isterse mobilden hatta tabletlerinden izlemesin. Peki güzel hoş kaliteli film izlettirme hedefi ile yola çıkıp maddi manevi ciddi bir emek isteyen işten bizim kazancımız ne olacak bu alanda dediğimizi yapan yani gerçek hd film izleme keyfini size yaşatmak ve lider bir film sitesi olmak. Sitemizde film izlerken şu artılarınız olacak Film orjinal dilinde yayınlanması,film tr alt yazılı olarak alternatif olacak, filmin Dublaj hali varsa mutlaka olacak ve filme ait müzikler olacaktır. Filmin oyuncuları görseller vb bunlardan bahsetmiyoruz bunlar olması gerekenler. Peki sitemizde bulamayacağız içerikler nelerdir dersek kesinlikle telif problemi olan yerli filmlere yer verilmeyecek çok fazla istek olursa en fazla filme ait fragman yayını ya da filmin haberlerini yayınlayabiliriz. Ya da eski telif sıkıntısı olmayan arşivlik filmlere yer verebiliriz. Telif sıkıntısı olan yabancı filmlerin sitemizde izleme şansınız yok lütfen bu konuda ısrar etmeyin faydadan çok bize zararı olacaktır. Sizlerde sitemize destek olmak isterseniz çalışmayan filmleri, yanlış gördüğünüz film içeriklerini bize bildirebilir eşinize dostunuza sosyal medya hesaplarınızda bizden bahsedebilir sitemizi paylaşabilirsiniz kralfilmyuvasi.com/aile olarak keyifli filmler dilerim
Ölmek İçin Zaman Yok İzle Top Gun: Maverick İzle Kara Dul (Black Widow) İzle