Kenan Işık

Yusuf Kenan Işık, tiyatro sanatçısı ve sunucu. Oynadığı televizyon dizilerinin yanında Kim Milyoner Olmak İster programının sunucusu olarak da akıllardadır.

1947'de Malatya'da doğan Işık, Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünü bitirdikten sonra 1972 yılında dışarıdan sınavlara girerek Devlet Tiyatrosu'na girdi. Devlet Tiyatroları'nın çeşitli sahnelerinde 35 oyun sahneye koydu. Bebek Uykusu, Olmayan Kadın, Behçet Bey'in Fötr Şapkası, Keloğlan ile Zülfü Sarı' oyunlarını yazdı. Ahmet Hamdi Tanpınar'ın 'Huzur' adlı romanını oyunlaştırdı. 'Bebek Uykusu' ve 'Olmayan Kadın' ile 'Kültür Bakanlığı En iyi Oyun', iki kere 'Kültür Bakanlığı En iyi Yönetmen', 'Oyun Yazarları Derneği En İyi Yönetmen', 'T.B.M.M Çocuk Oyunları Yarışması'nda mansiyon, 'Eleştirmen Birliği Ödülü', 'Makedonya Festivali'nde Jüri Özel Ödülü', 'Ulvi Uraz Övgüye Değer Oyuncu', 'İsmet Küntay En iyi Yazar', 'Uluslararası Lions 118-Türkiye Yönetim Çevresi Sanat Ödülü', 'Bakırköy Belediyesi Uyarlama Oyun Yarışması'nda Başarı Ödülü', 'Avni Dilligil En iyi Yönetmen', 'Türk Yazarlar Birliği Roman Uyarlama' ödüllerini kazandı. Amerika Birleşik Devletleri ve Almanya'da tiyatro araştırmaları yaptı. Haziran 1996-99 yılları arasında istanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni olarak görev yaptı. Hürriyet Kelebek Ödülü-2000, Rotarak Yılın iletişimcileri Ödülü-2000, Ankara Tv Gazetecileri Derneği Ödülü, Magazin Gazetecileri Derneği Ödülü, Selçuk Üniversitesi iletişim Ödülü, İstanbul Üniversitesi iletişim Ödülü, Aydın Doğan Anadolu Meslek Lisesi iletişim Ödülleri'nin de sahibidir.

Televizyonda Sıcak Saatler, Dadı, Sayın Bakanım gibi dizilerde rol almasının yanı sıra uzun süre Kim Milyoner Olmak İster yarışmasının sunuculuğunu yaptı. 21 Mart 2014 tarihinde spor sonrası düşerek başını çarpan Kenan Işık, beyin kanaması geçirdi ve o tarihten beri tedavisi sürüyor.

Kenan Işık Resimleri
kralfilmyuvasi.com | Film izlemenin Yeni Adı Full HD Türkçe Dublaj, Altyazılı Orjinal Filmler Bu Kısımda sitemizden bahsetmeye çalışacağız https://kralfilmyuvasi.com/'un aktif hale getirmemizde tek amaç insanlara doğru düzgün film izletecek bir sitenin olmadığını, olan sitelerinde reklam çöplüğünden kalitelerinden ödün verdiğini biliyoruz https://kralfilmyuvasi.com/ olarak neden biz reklamsız kaliteli bir film izleme sitesi kurmuyoruz insanlar diledikleri filmleri kaliteli bir şekilde bilgisayarından isterse mobilden hatta tabletlerinden izlemesin. Peki güzel hoş kaliteli film izlettirme hedefi ile yola çıkıp maddi manevi ciddi bir emek isteyen işten bizim kazancımız ne olacak bu alanda dediğimizi yapan yani gerçek hd film izleme keyfini size yaşatmak ve lider bir film sitesi olmak. Sitemizde film izlerken şu artılarınız olacak Film orjinal dilinde yayınlanması,film tr alt yazılı olarak alternatif olacak, filmin Dublaj hali varsa mutlaka olacak ve filme ait müzikler olacaktır. Filmin oyuncuları görseller vb bunlardan bahsetmiyoruz bunlar olması gerekenler. Peki sitemizde bulamayacağız içerikler nelerdir dersek kesinlikle telif problemi olan yerli filmlere yer verilmeyecek çok fazla istek olursa en fazla filme ait fragman yayını ya da filmin haberlerini yayınlayabiliriz. Ya da eski telif sıkıntısı olmayan arşivlik filmlere yer verebiliriz. Telif sıkıntısı olan yabancı filmlerin sitemizde izleme şansınız yok lütfen bu konuda ısrar etmeyin faydadan çok bize zararı olacaktır. Sizlerde sitemize destek olmak isterseniz çalışmayan filmleri, yanlış gördüğünüz film içeriklerini bize bildirebilir eşinize dostunuza sosyal medya hesaplarınızda bizden bahsedebilir sitemizi paylaşabilirsiniz kralfilmyuvasi.com/aile olarak keyifli filmler dilerim Erotik filmler, izleyicilere tutkulu, heyecan verici ve duygusal bir sinematik deneyim sunan yapımlardır. Bu filmler, cinsellik, aşk ve tutku temalarını ustalıkla işleyerek izleyicileri etkiler. En iyi erotik filmler, etkileyici hikayeleri, görsel estetiği ve unutulmaz performanslarıyla büyüleyici bir atmosfer yaratır. Sizi derinden etkileyecek ve unutamayacağınız bir sinematik yolculuğa davet ediyoruz. Bu filmler, tutkuyu ve cinselliği sanatsal bir şekilde işlerken aynı zamanda derinlikli karakterler ve etkileyici senaryolar sunarak izleyicileri büyüler.