Paul Rudd

Paul Stephen Rudd, Amerikalı aktör. Marvel evrenindeki Ant Man rolüyle tanınmaktadır.

Rudd 1969'da Passaic, New Jersey'de doğdu. İngiltere'de doğmuş Yahudi bir anne babanın çocuğudur. Babası Michael Rudd tur rehberi ve havayolu şirketi yöneticisi, annesi Gloria Irene ise bir televizyon kanalının satış müdürüydü. Küçüklüğünde babasının havayolu şirketindeki işi dolayısıyla ülkenin dört bir yanını dolaştı. Kansas'ta bulanan Shawnee Misson Batı Lisesi'nde okudu ve oradan Kansas Üniversitesi'ne geçerek, tiyatro okumaya başladı. Sonrasında Los Angeles'ta bulunan Amerikan Akademisi'nin Drama Sanat bölümünden mezun olmayı başardı. Daha sonra İngiltere'de Oxford Üniversitesi İngiliz Tiyatrosu Akademisi'nde Michael Kahn gözetiminde üç aylık yoğun bir programa katıldı. Rudd üç aylık programın sonunda Globle Tiyatrolarında Howard Brenton'ın yazdığı Kanlı Şiir oyununda yer aldı.

İlk televizyon deneyimini 1992 yılında Sisters dizisindeki Kirby rolüyle yaşadı. 1996 yapımı Romeo ve Juliet filminde, Juliet'in nişanlısı Dave Paris'i canlandırdı. Sonraki yıllarda çeşitli dizi ve filmlerle bilinirliğini artırdı. Amerika'nın unutulmaz dizilerinden Friends'in son 2 sezonunda Mike Hannigan rolüyle izleyici karşısına çıktı. 2005 yapımı 40 Yıllık Bekar filminde Steve Carell'ın canlandırdığı baş kahraman Andy'nin arkadaşı David rolündeydi. Anchorman, Müzede Bir Gece, Kaza Kurşunu, Aşkzede (Forgetting Sarah Marshall), Seni Seviyorum Adamım gibi daha çok komedi ve romantik komedi filmlerdeki rolleriyle akılda kaldı.

2015 yılında Marvel Sinema Evreni'ne Scott Lang (Ant-Man) karakteriyle katıldı ve Ant-Man filminde başrolde oynadı. Daha sonra diğer Marvel yapımlarında ve 2018'deki devam filmi Ant-Man and The Wasp'te yine aynı rolde oynadı.

Julie Yaeger'la 2003'te evlenen Rudd'ın Jack Sullivan (d. 2006) adında bir oğlu, Darby (d. 2010) adında bir kızı vardır. 2015 yılında Hollywood Şöhretler kaldırımında bir yıldız sahibi olmuştur.

 1. Eyvah Yaş 40 izle
  Tüm Bilgiler
  Eyvah Yaş 40 izle Aile, Komedi Filmler 
  Türkçe Dublaj
  Pete ve Debbie, ikisi de 40 yaşına girmek üzereler, çocukları birbirinden nefret ediyor, her iki işi de başarısız oluyor, evlerini kaybetmenin eşiğindeler ve ilişkileri dağılma tehdidinde bulunuyor.
  • 2012
  • Amerika
  • 1080p
  • IMDb 6.2
  • 121
  • 0
Paul Rudd Resimleri
kralfilmyuvasi.com | Film izlemenin Yeni Adı Full HD Türkçe Dublaj, Altyazılı Orjinal Filmler Bu Kısımda sitemizden bahsetmeye çalışacağız https://kralfilmyuvasi.com/'un aktif hale getirmemizde tek amaç insanlara doğru düzgün film izletecek bir sitenin olmadığını, olan sitelerinde reklam çöplüğünden kalitelerinden ödün verdiğini biliyoruz https://kralfilmyuvasi.com/ olarak neden biz reklamsız kaliteli bir film izleme sitesi kurmuyoruz insanlar diledikleri filmleri kaliteli bir şekilde bilgisayarından isterse mobilden hatta tabletlerinden izlemesin. Peki güzel hoş kaliteli film izlettirme hedefi ile yola çıkıp maddi manevi ciddi bir emek isteyen işten bizim kazancımız ne olacak bu alanda dediğimizi yapan yani gerçek hd film izleme keyfini size yaşatmak ve lider bir film sitesi olmak. Sitemizde film izlerken şu artılarınız olacak Film orjinal dilinde yayınlanması,film tr alt yazılı olarak alternatif olacak, filmin Dublaj hali varsa mutlaka olacak ve filme ait müzikler olacaktır. Filmin oyuncuları görseller vb bunlardan bahsetmiyoruz bunlar olması gerekenler. Peki sitemizde bulamayacağız içerikler nelerdir dersek kesinlikle telif problemi olan yerli filmlere yer verilmeyecek çok fazla istek olursa en fazla filme ait fragman yayını ya da filmin haberlerini yayınlayabiliriz. Ya da eski telif sıkıntısı olmayan arşivlik filmlere yer verebiliriz. Telif sıkıntısı olan yabancı filmlerin sitemizde izleme şansınız yok lütfen bu konuda ısrar etmeyin faydadan çok bize zararı olacaktır. Sizlerde sitemize destek olmak isterseniz çalışmayan filmleri, yanlış gördüğünüz film içeriklerini bize bildirebilir eşinize dostunuza sosyal medya hesaplarınızda bizden bahsedebilir sitemizi paylaşabilirsiniz kralfilmyuvasi.com/aile olarak keyifli filmler dilerim
Ölmek İçin Zaman Yok İzle Top Gun: Maverick İzle Kara Dul (Black Widow) İzle