Ron Perlman

Ronald Francis Perlman, kısaca Ron Perlman, Amerikalı aktör, seslendirme sanatçısı. En iyi Drama dalında Altın Küre ödülü sahibidir. Hellboy filminde 58 yaşında en yaşlı süper kahraman olarak kayıtlara geçmiştir.

Perlman, Yahudi bir aile içinde doğdu. Annesi Dorothy bir belediye çalışanı ve babası Bert bir caz davulcusu ve tamircisi idi. 1971 yılında George Washington Lisesi'ne ve daha sonra New York'da Lehman Koleji'ne gitti. 1973 yılında tiyatro sanatında master derecesi ile mezun olan Perlman, Minnesota Üniversitesi'ne gitti.

1981'de ilk sinema filmi olan Quest for Fire'da oynadı. 1987'den başlayıp 1990'da sona eren Güzel ve Çirkin (Beauty and the Beast) dizisinde başrolü Linda Hamilton'la paylaştı. Dizideki canavar görünümlü Vincent rolüyle 1989'da En İyi Erkek Oyuncu dalında Altın Küre kazandı. 1990'ların sonundan itibaren Alien Resurrection, Enemy at the Gates, Blade II gibi filmlerde oynadı. 2004'te çekilen Hellboy filmindeki Hellboy karakteriyle tüm dünyada çok daha büyük bir şöhretin sahibi oldu. 2008'de serisinin 2. filmi Altın Ordu'da Hellboy'u bir kez daha canlandırdı. Pasifik Savaşı, Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar gibi filmlerdeki yardımcı rolleriyle oyunculuk kalitesini sergilemeyi sürdürdü. Hand of God dizisinde yargıç Pernell Harris'i canlandırdı. Ayrıca çok sayıda film ve animasyona sesini verdi.

14 Şubat 1981 yılından bu yana Opal Perlman ile evli olup, iki çocuk sahibidir. Blake Amanda (d. 1984) adlı bir kızı, Brandon Avery (d. 1990) adında bir oğlu vardır.

 1. Run with the Hunted İzle
  Tüm Bilgiler
  Run with the Hunted İzle Aile, Drama Filmleri 
  Türkçe Altyazı
  Küçük bir çocuk olan Oscar, en yakın arkadaşı Loux’u korumak için onun babasını öldürünce, memleketinden kaçmak zorunda kalır. Aşkı, suçu, yolsuzluğu tanıyan Oscar, masumiyetini kaybeder. Aradan geçen 15 yılın ardından geçmişini ardında bırakan Oscar, bir kayıp çocuk grubunun lideri olur. Daha iyi bir yaşam için farklı bir şehre taşınan Loux, bir özel dedektifin yanında iş bulur. Oscar’ın kayıp çocuk raporuna denk gelen Loux, hayatını kurtaran çocuğu bulmaya karar verir.
  • 2019
  • Amerika
  • 1080p
  • IMDb 7.4
  • 142
  • 0
Ron Perlman Resimleri
kralfilmyuvasi.com | Film izlemenin Yeni Adı Full HD Türkçe Dublaj, Altyazılı Orjinal Filmler Bu Kısımda sitemizden bahsetmeye çalışacağız https://kralfilmyuvasi.com/'un aktif hale getirmemizde tek amaç insanlara doğru düzgün film izletecek bir sitenin olmadığını, olan sitelerinde reklam çöplüğünden kalitelerinden ödün verdiğini biliyoruz https://kralfilmyuvasi.com/ olarak neden biz reklamsız kaliteli bir film izleme sitesi kurmuyoruz insanlar diledikleri filmleri kaliteli bir şekilde bilgisayarından isterse mobilden hatta tabletlerinden izlemesin. Peki güzel hoş kaliteli film izlettirme hedefi ile yola çıkıp maddi manevi ciddi bir emek isteyen işten bizim kazancımız ne olacak bu alanda dediğimizi yapan yani gerçek hd film izleme keyfini size yaşatmak ve lider bir film sitesi olmak. Sitemizde film izlerken şu artılarınız olacak Film orjinal dilinde yayınlanması,film tr alt yazılı olarak alternatif olacak, filmin Dublaj hali varsa mutlaka olacak ve filme ait müzikler olacaktır. Filmin oyuncuları görseller vb bunlardan bahsetmiyoruz bunlar olması gerekenler. Peki sitemizde bulamayacağız içerikler nelerdir dersek kesinlikle telif problemi olan yerli filmlere yer verilmeyecek çok fazla istek olursa en fazla filme ait fragman yayını ya da filmin haberlerini yayınlayabiliriz. Ya da eski telif sıkıntısı olmayan arşivlik filmlere yer verebiliriz. Telif sıkıntısı olan yabancı filmlerin sitemizde izleme şansınız yok lütfen bu konuda ısrar etmeyin faydadan çok bize zararı olacaktır. Sizlerde sitemize destek olmak isterseniz çalışmayan filmleri, yanlış gördüğünüz film içeriklerini bize bildirebilir eşinize dostunuza sosyal medya hesaplarınızda bizden bahsedebilir sitemizi paylaşabilirsiniz kralfilmyuvasi.com/aile olarak keyifli filmler dilerim
Ölmek İçin Zaman Yok İzle Top Gun: Maverick İzle Kara Dul (Black Widow) İzle