Ugur Yücel

Uğur Yücel, tiyatro ve sinema oyuncusu, yönetmen.

1957 yılında İstanbul'da doğdu. İstanbul Belediye Konservatuarı Tiyatro Bölümü'nü bitirdi. 1975-1984 yılları arasında Kenter Tiyatrosu, Tef Kabare Tiyatrosu, Dormen Tiyatrosu ve Şan Müzikholü’nde çeşitli oyunlarda oynadı. Şöhret kazanması ise sinemaya geçişi sonrasında oldu. Selamsız Bandosu ve özellikle Muhsin Bey'deki (1987) Ali Nazik rolü ile büyük beğeni topladı. Muhsin Bey'le Antalya Film Festivali’nde ‘En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu’, 1988 yapımı Arabesk'le ‘Sinema Yazarları Derneği En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu’ ödüllerini aldı. Bunların dışında, Sezen Aksu ve Müjde Ar ile ayrı ayrı sahne şovları yaptı. 1994'te Aziz Ahmet adlı dizi çalışmasında yer aldı. 1996 yapımı Yavuz Turgul filmi Eşkıya'da başrolü bir kez daha Şener Şen ile paylaştı ve Cumali rolüyle takdir kazandı. Gemide ve Laleli'de Bir Azize filmlerinin müziklerini yaptı. 2000 yılında ani ölümü nedeniyle son projesini tamamlayamayan Kemal Sunal'ın yerine Balalayka filminde başrolde oynadı.

2000'lerin başlarında televizyon çalışmalarına ağırlık verdi. Karanlıkta Koşanlar, Alacakaranlık ve Hırsız Polis gibi dizilerde oynadı; bunlardan Karanlıkta Koşanlar'ın tamamını ve Alacakaranlık'ın bazı bölümlerini (Alican Yücel takma adıyla) yönetti. Karanlıkta Koşanlar dizisinin senaryosunu, Ahmet Ümit'in polisiye öyküsünden uyarlayarak yazdı; Alacakaranlık'ın yazımına da katkıda bulundu. İlk sekiz bölümünü çektiği İkinci Bahar adlı Tv dizisiyle İletişim Fakültesi En İyi Tv Yönetmeni Ödülü'nü aldı.

Yönettiği ilk film olan Yazı Tura ile Antalya Film Festivali En İyi Film, En İyi Senaryo, En İyi Yönetmen ödülleri dahil 11 ödül aldı. 2007 yılında sona eren Hırsız Polis isimli dizide rol aldı ve başrollerini Türkan Şoray ile birlikte paylaştığı Hayatımın Kadınısın adlı filmi çekti. Sonrasında Canım Ailem'de Samim ve Aramızda Kalsın'da Yagidar rolleriyle televizyon çalışmalarını sürdürdü. Bu dönemde Ejder Kapanı ve Benim Dünyam filmlerini yönetip başrolünde oynadı.

1983'ten beri bir başka oyuncu Derya Alabora ile evli olan Yücel'in 1985 doğumlu Can adında bir oğlu bulunmaktadır.

 1. Benim Dünyam İzle
  Tüm Bilgiler
  Benim Dünyam İzle Aile, Drama Filmleri 
  Yerli Film
  Varlıklı bir ailenin çocuğu olan Ela, hem sağır hem de kördür. Ailesi Ela’yı eğitmekte zorlandığı için onu akıl hastanesine yatırmayı düşünür. Annesi son bir çare olarak bir öğretmenden yardım almaya karar verir. Engellilerin eğitimi konusunda uzman olan Mahir öğretmenle anlaşır. Mahir öğretmen Ela’yı eğitmek için elinden geleni yapacaktır.
  • 2013
  • Türkiye
  • 1080p
  • IMDb 7.6
  • 212
  • 0
  Cinayet Süsü İzle
  Tüm Bilgiler
  Cinayet Süsü İzle Aile, Komedi Filmler 
  Yerli Film
  Bir seri katil, her yerde boyalar, işaretler ve şiirler ile gülünç bir şekilde dekore edilmiş suç sahneleri oluşturmaya devam ediyor. Ekip, ülkenin en gizemli cinayet vakasını, en yanlış yöntemleri kullanarak çözmeye çalışır
  • 2019
  • Türkiye
  • 1080p
  • IMDb 6.7
  • 175
  • 0
Ugur Yücel Resimleri
kralfilmyuvasi.com | Film izlemenin Yeni Adı Full HD Türkçe Dublaj, Altyazılı Orjinal Filmler Bu Kısımda sitemizden bahsetmeye çalışacağız https://kralfilmyuvasi.com/'un aktif hale getirmemizde tek amaç insanlara doğru düzgün film izletecek bir sitenin olmadığını, olan sitelerinde reklam çöplüğünden kalitelerinden ödün verdiğini biliyoruz https://kralfilmyuvasi.com/ olarak neden biz reklamsız kaliteli bir film izleme sitesi kurmuyoruz insanlar diledikleri filmleri kaliteli bir şekilde bilgisayarından isterse mobilden hatta tabletlerinden izlemesin. Peki güzel hoş kaliteli film izlettirme hedefi ile yola çıkıp maddi manevi ciddi bir emek isteyen işten bizim kazancımız ne olacak bu alanda dediğimizi yapan yani gerçek hd film izleme keyfini size yaşatmak ve lider bir film sitesi olmak. Sitemizde film izlerken şu artılarınız olacak Film orjinal dilinde yayınlanması,film tr alt yazılı olarak alternatif olacak, filmin Dublaj hali varsa mutlaka olacak ve filme ait müzikler olacaktır. Filmin oyuncuları görseller vb bunlardan bahsetmiyoruz bunlar olması gerekenler. Peki sitemizde bulamayacağız içerikler nelerdir dersek kesinlikle telif problemi olan yerli filmlere yer verilmeyecek çok fazla istek olursa en fazla filme ait fragman yayını ya da filmin haberlerini yayınlayabiliriz. Ya da eski telif sıkıntısı olmayan arşivlik filmlere yer verebiliriz. Telif sıkıntısı olan yabancı filmlerin sitemizde izleme şansınız yok lütfen bu konuda ısrar etmeyin faydadan çok bize zararı olacaktır. Sizlerde sitemize destek olmak isterseniz çalışmayan filmleri, yanlış gördüğünüz film içeriklerini bize bildirebilir eşinize dostunuza sosyal medya hesaplarınızda bizden bahsedebilir sitemizi paylaşabilirsiniz kralfilmyuvasi.com/aile olarak keyifli filmler dilerim
Ölmek İçin Zaman Yok İzle Top Gun: Maverick İzle Kara Dul (Black Widow) İzle