Ziyi Zhang

Ziyi Zhang, Çinli aktris. Kaplan ve Ejderha filmiyle adını duyuran sanatçı, Rush Hour 2, Bir Geyşanın Anıları ve The Grandmaster gibi filmlerde oynadı.

1979'da Pekin'de doğan Zhang'ın babası Zhang Yuanxiao ekonomist, annesi Li Zhousheng ise anaokulu öğretmeniydi. Zinan Zhang adında bir ağabeyi bulunmaktadır. 8 yaşında dans dersleri almaya başlayan Zhang, ülkesinde çeşitli şampiyonluklar kazandı. 17 yaşında Çin'in prestijli okullarından Merkez Drama Koleji'ne girdi. Burada okuduğu yıllarda Zhang Yimou'nun The Road Home filminde oynadı ve oyunculuk kariyeri ivme kazanmaya başladı. Ang Lee'nin yönettiği Kaplan ve Ejderha filminde, Michelle Yeoh ve Chow Yun-fat'la birlikte oynadı ve bu rol ona uluslararası bir kariyerin önünü açtı. Jen Yu karakteriyle Toronto Film Eleştirmenleri Birliği tarafından En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülüne layık bulundu.

2001'de İngilizce bilmemesine rağmen ilk kez bir Amerikan filminde, Rush Hour 2'de Hu Li rolünde oynadı. 2005'te bir başka Amerikan filmi, Bir Geyşanın Anıları'nda (Memoirs of a Geisha) başrolde yer aldı. 2013'te Wong Kar Wai'nin The Grandmaster, sonrasında John Woo'nun Geçit ve Geçit 2 filmlerinde oynadı. Hem Çin, hem de Hollywood'da önemli yapımlarda görev yapmayı sürdürdü.

2001'de FHM Tayvan Dergisi'nin 100 seksi kadın sıralamasında 2. olmuştu. Çinli rock müziği sanatçısı Wang Feng ile 2015'te evlenen Ziyi'nin aynı yıl Wang Xingxing adında bir kız çocuğu dünyaya geldi.

 1. Bitirim ikili 2 İzle
  Tüm Bilgiler
  Bitirim ikili 2 İzle Aile, Aksiyon Filmleri 
  Türkçe Dublaj
  Carter ve Lee, tatil için Hong Kong'a gider, ancak sahte bir para dolandırıcılığına karışır.
  • 2001
  • Amerika,Hong Kong
  • 1080p
  • IMDb 6.6
  • 162
  • 0
Ziyi Zhang Resimleri
kralfilmyuvasi.com | Film izlemenin Yeni Adı Full HD Türkçe Dublaj, Altyazılı Orjinal Filmler Bu Kısımda sitemizden bahsetmeye çalışacağız https://kralfilmyuvasi.com/'un aktif hale getirmemizde tek amaç insanlara doğru düzgün film izletecek bir sitenin olmadığını, olan sitelerinde reklam çöplüğünden kalitelerinden ödün verdiğini biliyoruz https://kralfilmyuvasi.com/ olarak neden biz reklamsız kaliteli bir film izleme sitesi kurmuyoruz insanlar diledikleri filmleri kaliteli bir şekilde bilgisayarından isterse mobilden hatta tabletlerinden izlemesin. Peki güzel hoş kaliteli film izlettirme hedefi ile yola çıkıp maddi manevi ciddi bir emek isteyen işten bizim kazancımız ne olacak bu alanda dediğimizi yapan yani gerçek hd film izleme keyfini size yaşatmak ve lider bir film sitesi olmak. Sitemizde film izlerken şu artılarınız olacak Film orjinal dilinde yayınlanması,film tr alt yazılı olarak alternatif olacak, filmin Dublaj hali varsa mutlaka olacak ve filme ait müzikler olacaktır. Filmin oyuncuları görseller vb bunlardan bahsetmiyoruz bunlar olması gerekenler. Peki sitemizde bulamayacağız içerikler nelerdir dersek kesinlikle telif problemi olan yerli filmlere yer verilmeyecek çok fazla istek olursa en fazla filme ait fragman yayını ya da filmin haberlerini yayınlayabiliriz. Ya da eski telif sıkıntısı olmayan arşivlik filmlere yer verebiliriz. Telif sıkıntısı olan yabancı filmlerin sitemizde izleme şansınız yok lütfen bu konuda ısrar etmeyin faydadan çok bize zararı olacaktır. Sizlerde sitemize destek olmak isterseniz çalışmayan filmleri, yanlış gördüğünüz film içeriklerini bize bildirebilir eşinize dostunuza sosyal medya hesaplarınızda bizden bahsedebilir sitemizi paylaşabilirsiniz kralfilmyuvasi.com/aile olarak keyifli filmler dilerim
Ölmek İçin Zaman Yok İzle Top Gun: Maverick İzle Kara Dul (Black Widow) İzle