Kurt Russell

Kurt Vogel Russell, Amerikalı aktör. Çocuk yaşlarda oynadığı Western filmleriyle ünlenen Russell, 1980'li yıllardan itibaren Hollywood'un en önemli aksiyon oyuncularından biri haline gelmiştir.

Springfield, Massachusetts'te aktör Bing Russell (1926-2003) ve dansçı Louise Julia Russell'ın çocuğu olarak doğdu.  Jill, Jamie ve Jody adında 3 kız kardeşi vardır. Oyunculuğa küçük yaşlarda başlayan Russell, 1963'te başrolünde oynadığı The Travels of Jaimie McPheeters dizisiyle ünlendi. Bu yıllarda daha çok televizyon dizilerinde yer aldı. Beyzbol kariyeri de olan Russell, babasının sahibi olduğu takımda da oynadıktan sonra sakatlıklar neticesinde 22 yaşında profesyonel kariyerini sonlandırarak tamamen aktörlüğe yöneldi. 1981 yapımı New York'tan Kaçış filmindeki Snake Plissken karakteri, en çok tanındığı rollerden biri oldu, 1996'daki Los Angeles'tan Kaçış adlı devam filminde de aynı karakteri canlandırdı. 1986'da bir başka John Carpenter filmi Küçük Çin'de Büyük Bela'da (Big Trouble in Little China) oynadıktan sonra 1989 yapımı Tango ve Cash filminde başrolü, dönemin bir diğer aksiyon yıldızı Sylvester Stallone ile paylaştı. 1994'te Roland Emmerich'in Yıldız Geçidi, 1998'de Asker, 2001'de Amenaber'ın Gözlerini Aç filminşn uyarlaması Vanilla Sky'da oynadı. 2006'da Poseidon'dan Kaçış, 2015'te Hızlı ve Öfkeli 7 filmlerinde de kadrodaydı. Muhteşem Yedili'nin yeni uyarlamasında, Deepwater Horizon'da, Hızlı ve Öfkeli 8'de kalabalık kadroların önemli parçası oldu.

1979'da oyuncu Season Hubley ile evlenen Russell'ın ilk oğlu Boston Oliver Grant Russell, 1980'de doğdu. 1983'te boşanmasından bu yana ünlü aktris Goldie Hawn ile beraber olan aktörün ikinci oğlu Wyatt Russell ise 1986'da doğdu. Wyatt Russell profesyonel buz hokeyi kariyerinin ardından aktörlüğe yönelmiştir. Goldie Hawn'ın önceki evliliğinden doğan çocukları Oliver Hudson ve Kate Hudson'ın üvey babasıdır.

 1. Hızlı ve Öfkeli 9 İzle
  Tüm Bilgiler
  Hızlı ve Öfkeli 9 İzle Aile, Aksiyon Filmleri 
  Türkçe Dublaj
  Hızlı ve Öfkeli 9 - Vin Diesel’in Dom Toretto karakteri, oğlu küçük Brian ile gözlerden uzakta, sessiz bir hayat sürmektedir. Ama huzurlu çevrelerinin hemen ötesinde tehlikenin hep pusuda olduğunu biliyorlardır. Bu kez tehlike Dom’u, en sevdiklerini kurtarmak istiyorsa geçmişinin günahlarıyla yüzleşmeye zorlayacaktır. Dom'un ekibi, bugüne kadar karşılaştıkları en yetenekli suikastçı ve yüksek performans sürücüsü olan, Dom’un terk edilmiş erkek kardeşi Jakob’un (John Cena) liderliğindeki dünyayı yıkacak bir planı durdurmak için bir araya gelir.
  • 2021
  • Amerika
  • 1080p
  • IMDb 7.7
  • 1.317
  • 0
  Noel Günlükleri 2 İzle
  Tüm Bilgiler
  Noel Günlükleri 2 İzle Aile, Komedi Filmler 
  Türkçe Dublaj
  Artık alaycı bir genç olan Kate Pierce, gizemli bir baş belası Noel'i sonsuza dek iptal etmekle tehdit edince beklenmedik bir şekilde Noel Baba ile yeniden bir araya gelir.
  • 2020
  • Canada
  • 1080p
  • IMDb 6.0
  • 1.016
  • 0
Kurt Russell Haberleri
Sony, Escape Room 2 için tarih belirledi.
 •   734
 •   0
Kurt Russell Resimleri
kralfilmyuvasi.com | Film izlemenin Yeni Adı Full HD Türkçe Dublaj, Altyazılı Orjinal Filmler Bu Kısımda sitemizden bahsetmeye çalışacağız https://kralfilmyuvasi.com/'un aktif hale getirmemizde tek amaç insanlara doğru düzgün film izletecek bir sitenin olmadığını, olan sitelerinde reklam çöplüğünden kalitelerinden ödün verdiğini biliyoruz https://kralfilmyuvasi.com/ olarak neden biz reklamsız kaliteli bir film izleme sitesi kurmuyoruz insanlar diledikleri filmleri kaliteli bir şekilde bilgisayarından isterse mobilden hatta tabletlerinden izlemesin. Peki güzel hoş kaliteli film izlettirme hedefi ile yola çıkıp maddi manevi ciddi bir emek isteyen işten bizim kazancımız ne olacak bu alanda dediğimizi yapan yani gerçek hd film izleme keyfini size yaşatmak ve lider bir film sitesi olmak. Sitemizde film izlerken şu artılarınız olacak Film orjinal dilinde yayınlanması,film tr alt yazılı olarak alternatif olacak, filmin Dublaj hali varsa mutlaka olacak ve filme ait müzikler olacaktır. Filmin oyuncuları görseller vb bunlardan bahsetmiyoruz bunlar olması gerekenler. Peki sitemizde bulamayacağız içerikler nelerdir dersek kesinlikle telif problemi olan yerli filmlere yer verilmeyecek çok fazla istek olursa en fazla filme ait fragman yayını ya da filmin haberlerini yayınlayabiliriz. Ya da eski telif sıkıntısı olmayan arşivlik filmlere yer verebiliriz. Telif sıkıntısı olan yabancı filmlerin sitemizde izleme şansınız yok lütfen bu konuda ısrar etmeyin faydadan çok bize zararı olacaktır. Sizlerde sitemize destek olmak isterseniz çalışmayan filmleri, yanlış gördüğünüz film içeriklerini bize bildirebilir eşinize dostunuza sosyal medya hesaplarınızda bizden bahsedebilir sitemizi paylaşabilirsiniz kralfilmyuvasi.com/aile olarak keyifli filmler dilerim